top of page
​Sosyal Sorumluluğumuz
Turkuaz ailesi olarak, "İnsana Saygı" ve "Sürekli İyileştirme" kavramlarını barındıran kalite politikamızla kendimizi geliştirirken, sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirmeye gayret ediyoruz. Turkuaz çalışanlarla, misafirlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla, ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla projeler oluşturur. Turkuaz sosyal refahı, eğitimi ve kültürel fırsatları geliştiren programlara sponsor olur, onları destekler ve bu programlarda gönüllü çalışır. Bunun da ötesine geçerek, sağlık ve çevre sorumluluğuna sahip faaliyetlerin yürütülmesine odaklanmaktadır.

 

​Zihinsel Engelli Öğrenciler

Zihinsel geriliği olan, sosyal hayata uyum sağlama fırsatını bulamamış çocukların eğitim - öğretimini tamamlayarak mesleğe yöneltmek ve meslek edindirmek amacıyla kurulan bu derneklere destek sağlamaktadır.


LÖSEV

Turkuaz, lösemili çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek için eğitimi ve kültürel destekler sağlamaktadır.Ayrıca LÖSEV ürün standlarında görev alarak elde edilen gelirle lösemili çocukların tedavi, eğitim ve sosyal ihtiyaçlarına sürekli kaynak yaratılmasında destek olundu.

TEMA
Çevreye ve doğaya duyarlılık ilkesi kapsamında tüm Turkuaz ailesi çalışanları adına Tema için sponsor olur, destekler ve bu programlarda gönüllü çalışır Turkuaz tüm faaliyetlerinde çevrenin korunması, insan sağlığı ve sadece işin sonuçlarına değil de aynı zamanda bu sonuçların nasıl elde edildiğine önem vererek, malzeme sağlanmasından ürünlerin dağıtımına kadar bütün çalışmalarımızda güvenilir bir çalışma ortamı sağlamak için ISO 14001 çevre yönetimi doğrultusunda önlemler alır.
Sokak Hayvanlarına Yardım
Türkiye’de birçok sahipsiz hayvan sokaklarda yaşamak zorunda kalıyor.Sokak hayvanları en zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışıyorlar.Şanslı olanlar hayvan barınaklarına sığınarak nispeten daha iyi ama yine de zor şartlarda yaşıyor.Biz de dostlarımıza yardım eli uzatmaya karar verdik ve barınaktaki dostlarımız için yola çıktık.Ormanlara atılan, sokakta yaşayan ve bakıma muhtaç hayvanlara 2010 yılından bu yana mama ve sağlık desteği sağlayan birçok hayvan sever dostumuz ile birlikte yardım kampanyaları gerçekleştirerek,  sayısız sokak hayvanına yardım eli uzattık.
 
bottom of page