top of page
  • bburak77

Evinizdeki Soğuk Odaları Isıtmanın İpuçları

Güncelleme tarihi: 14 Nis 2023


Yılın soğuk ayları etkisini göstermeye başladıkça evinizi sıcak tutmanız da zorlaşıyor. Ana ısıtma ekipmanınızı ne kadar çalıştırırsanız çalıştırın, genellikle soğuk kalan odalar vardır. Bugün size birkaç alternatif ısıtma çözümüyle birlikte sisteminizin verimliliğini ve hava akışını iyileştirerek soğuk odaları ısıtmanın bazı yollarını göstereceğiz.


-Bir Teknisyenle İletişime Geçin

Her yıl kış sezonu başlamadan önce, sertifikalı bir teknisyen tarafından yıllık bir kontrol randevusu almak önemlidir. Bu mümkün olan en iyi verimliliği sağlayacaktır.


-Hava Filtresini Değiştirin

Kir ve toz evinizin ısıtma sisteminden geçerken, bunların evinize geri dönmesini engelleyen hava filtresi hızla tıkanır. Filtreyi her ay kontrol edin ve kirlendiğinde yenisini takın.


-Güneş Panellerini Kurun

Güneş enerjisi kullanımı, enerji kullanımını azaltmanın ve aylık faturalarınızı kesmenin harika bir yoludur. İlk maliyet sizi biraz korkutabilir, ancak en az birkaç on yıl sürecek yenilenebilir enerji uygulaması, maliyete değer.


-Radyant Yerden Isıtma Kurulumu

Yukarıdan gelen ısıtılmış havaya güvenmek yerine, dikkatinizi aşağıdaki ısıtmalı zeminlere çevirin. Bu tip ısıtmanın kurulumu kolaydır ve fayans, laminat ve halı gibi çeşitli zeminlerde kullanılabilir.


Soğuk odaların nasıl ısıtılacağı konusunda daha fazla tavsiye arıyorsanız veya başka endişeleriniz varsa, Turkuaz mühendislik gibi tecrübeli profesyonellerle iletişime geçtiğinizden emin olun. 1996'dan beri mekanik tesisat konusunda tüm Türkiye'yenin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.


Turkuaz Mühendislik; ısıtma, soğutma, havalandırma, klima ve mekanik tesisat alanlarında hizmet vermektedir. Ev ve iş yerinizdeki mekanik tesisat sistemlerinizin bakımını yılda bir kez Turkuaz mühendislik uzmanlarına yaptırmanızı tavsiye ederiz.


Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 0 212 274 86 86 (TM TM) numaralı müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek belirtebilirsiniz.


Memnuniyetinizi sağlamak bizim önceliğimizdir.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page