top of page
  • bburak77

Evinizi Soğuk Havalara Nasıl Hazırlarsınız?

Güncelleme tarihi: 14 Nis 2023Kış ayları yaklaşıyor ve evinizin sıcak ve rahat olmasını istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? İşte evinizi kış havasına hazırlamak için bazı önemli ipuçları:


- Evinizi yalıtın. Evinizin duvarlarını, çatısını ve pencerelerini yalıtın. Bu hem ısı kaybını önler hem de enerji tasarrufu sağlar. Yalıtım malzemeleri için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

- Kalın perdeler kullanın. Perdeler evinizin sıcaklığını korumak için harika bir yoldur. Kalın ve koyu renkli perdeler ışığı engeller ve ısıyı içeride tutar. Perdelerinizi gündüzleri açın ve güneş ışığından faydalanın, akşamları ise kapatın ve soğuktan korunun.

- Battaniye ve yastık stoklayın. Kış aylarında battaniye ve yastık olmazsa olmazdır. Evinizin her köşesine birkaç tane koyun ve istediğiniz zaman sarılın. Battaniye ve yastık seçerken renkli ve desenli olanları tercih edin. Böylece evinizin dekorasyonuna da katkıda bulunursunuz.

- Mumlar yakın. Mumlar hem evinize hoş bir koku verir hem de sıcak bir atmosfer yaratır. Mum seçerken doğal ve bitkisel olanları seçmeye özen gösterin. Ayrıca mumları güvenli bir şekilde yakın ve söndürmeden bırakmayın.

- Bitki yetiştirin. Bitkiler evinize canlılık ve renk katar. Ayrıca havayı temizler ve nemlendirir. Kış aylarında bitki yetiştirmek için uygun olan türleri araştırın ve evinizin aydınlık yerlerine yerleştirin.


Evinizi kış havasına hazırlamak için bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Böylece hem konforlu hem de şık bir eviniz olur. Kışın tadını çıkarın!


Turkuaz Mühendislik; ısıtma, soğutma, havalandırma, klima ve mekanik tesisat alanlarında hizmet vermektedir. Ev ve iş yerinizdeki mekanik tesisat sistemlerinizin bakımını yılda bir kez Turkuaz mühendislik uzmanlarına yaptırmanızı tavsiye ederiz.


Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 0 212 274 86 86 (TM TM) numaralı müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek belirtebilirsiniz.


Memnuniyetinizi sağlamak bizim önceliğimizdir.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page